O nas

playmeandlearn_w_przedszkolu-1Cześć, mam na imię Beata. Jestem pasjonatką gier w edukacji, zwłaszcza językowej. Ten blog jest właśnie o takich grach – prostych i trudniejszych, dla małych, średnich i bardzo dużych. Wydajemy je pod marką Play me and Learn. Play me to  gry, które pomogą Ci zaangażować fun, czyli zabawę, w czynność, która zwykle kojarzy się z wysiłkiem, czyli w naukę. Nauka nie musi być nudna i mozolna. Nauka może i powinna być wciągającą przygodą.

Gry są wspaniałe dlatego, że docierają do wielu typów inteligencji: osoby kochające ruch szaleją w grach ruchowych, społecznicy współpracują w grach kooperacyjnych,  sportowcy i liderzy kochają gry z rywalizacją,  zawsze jest też coś dla słuchowca, wzrokowca czy przyrodnika-zbieracza lub matematyka. Gry są  magicznym skrótem do szybkiego zapamiętywania w atmosferze radości i zaangażowania.

Obecnie już kilka tysięcy dzieci uczy się angielskiego z Play me. W zakładce Zajęcia znajdziesz mapę miejsc, w których używane są nasze gry. Jeśli uczysz angielskiego i korzystasz z naszych gier, wyślij nam informację o Twoich zajęciach, dodamy je do mapy – wielu rodziców zagląda do nas w poszukiwaniu interesujących zajęć dla dzieci i wówczas znajdą Ciebie. 

Coraz częściej nasze gry kupują rodzice, żeby pobawić się z dzieckiem w domu. Jest to też świetne uzupełnienie kontaktu z językiem, jeśli dziecko uczy się go na zorganizowanych zajęciach. Im więcej języka, tym lepiej, zwłaszcza w towarzystwie kochanych osób. Taki pierwszy kontakt pozostawia w małej głowie czytelny komunikat – język jest ważny, mama go zna, tata go zna, bawimy się z językiem, jest wesoło.

Od niedawna uczymy też dorosłych metodą gry. W luźnej atmosferze gry towarzyskiej, popijając kawę, chodząc  po wyimaginowanym planszowym mieście, zbierając punkty, samodzielnie decydują co i kiedy zrobić. Bo chęć zabawy nigdy nie zanika i właśnie o to chodzi :).

Mam nadzieję, że ten blog dostarczy Ci pomysłów i porad w zakresie nauki języka poprzez gry i zabawy. Postaram się Cię nie zawieść i często aktualizować wpisy. Jeśli chcesz być na bieżąco, polub nasz profil na Facebooku, zasubskrybuj kanał na You Tube lub zapisz się do newslettera. 

 

Beata Budzyńska

beata.budzynska@playmeandlearn.com

PlayMeAndLearn.com