1545675_387505701384877_1951981364_n

Flash card (ang. flash- błysk, bardzo krótki odcinek czasu), czyli karta tematyczna to podstawowa pomoc dydaktyczna w nauce języków obcych i nie tylko , zwykle jest to kartonowy obrazek z podpisem lub bez. Niekiedy tekst znajduje się po jednej stronie karty a obraz po drugiej ( (np. w nauce czytania i liczenia metodą globalną Glenna  Domana). Treść karty może być dowolna i może być nią dosłownie wszystko, co da się zilustrować- słowa, zwroty, sytuacje, skomplikowane w budowie obiekty, jak architektura, maszyny, anatomia człowieka, miejsca na ziemi etc.

Oto krótka lista zastosowań kart tematycznych:

  • wprowadzają element fabularyzacji, tworząc związki pomiędzy treściami, linearne konstrukcje opowieści, mapy skojarzeniowe etc
  • pomagają zapamiętywać treści poprzez ich wizualizację
  • są świetną pomocą przy szybkim powtórzeniu materiału
  • budują słownictwo ucznia w łatwy i  praktyczny sposób– ilustrację łatwiej przynieść do klasy niż prawdziwy obiekt
  • przydają się w prezentacji historii i piosenek
  • można przy ich pomocy tworzyć i przeprowadzać  gry językowe
  • są pretekstem do rozmowy
    W zestawie pomocy dydaktycznych Play me KIDDO znajdziesz 96  różnych karty z 12 tematów oraz alfabet. Dzięki gotowym scenariuszom zabaw masz do dyspozycji ponad sto propozycji gier i zabaw z użyciem niezwykłych gumowych, antypoślizgowych flash cards. Zabawy są podzielone na kategorie związane ze stopniem trudności, tempem zabawy  i wiekiem uczestników. Dzięki swej innowacyjnej budowie karty Play me pozwalają połączyć ruch, naukę i świetną zabawę – ruch i zabawa poprawia i optymalizuje warunki zapamiętywania w grupach wiekowych 2-9, chociaż z tego co nam wiadomo, również starsi uczniowie lubią sobie poskakać :).

1461076_369367683198679_1377683240_n