Co dla kogo wybrać, czyli które Play me dla Twoich uczniów?

kolaz_1

Bardzo często spotykam się z pytaniem: co tu wybrać z naszego sklepu. Poniżej krótki przewodnik. Na początek nasz wideo kurs zabaw – to must have! linki do bezpłatnej cz.1 wersja pl  i wersja ang

Uczę w przedszkolu

Dla dwulatków i trzylatków: Pierwsze 30 zabaw z ebooka Zabawy z matami Kiddo do pracy z planszami gumowymi Kiddo. E-book otrzymujesz gratis przy zakupie mat, możesz go też kupić osobno.  Wiele nowych zabaw znajdziesz też sfilmowane tutaj. Wybierajmy plansze gumowe o tematyce łatwej dla tej grupy wiekowej – zwierzęta, baśnie, pojazdy, ubrania, jedzenie.  Jeśli mamy grupkę do 7 osób, warto zacząć od Kiddo Mini – w tej serii jest tylko jedno powtórzenie słowa.  Nie zrobimy z nim zadań na szukanie par czy twistera dla więcej niż jednej osoby naraz, zmieści się maksymalnie pięć stópek czy rączek podczas zabaw na szukanie (np. Kot i myszy) czy stawanie na słowie (Step on word). Drugą parę możemy dokupić z czasem. Dla grup większych proponujemy Kiddo Basic (trzy powtórzenia słowa) – wówczas grupa 15 osobowa swobodnie się bawi, dla wszystkich starcza miejsca na planszy. W starszym wieku podwójne powtórzenie umożliwia zabawy drużynowe.  Jeśli mamy problem z ilością plansz, dobrze sprawdza się rozszerzenie obszaru planszy poprzez ułożenie plansz ze słówkami wewnątrz okręgów ze sznurka czy szarfy – wówczas więcej dzieci ma „zaliczone” klepnięcie czy stanięcie w tym obszarze, w zależności od zabawy.

Dla cztero- i pięciolatków: Wszystkie zabawy z ebooka Play me, może ostatnie 10 jest nieco za trudne.  Wszystkie plansze gumowe obrazkowe Kiddo – 28 tematów, oraz plansze gumowe Alfabet.

Uczę w szkole publicznej

Dla zerówki:Wszystkie zabawy z ebooka do plansz gumowych Kiddo.  Wszystkie 28 temató plansz gumowych Kiddo oraz plansze gumowe Alfabet.  .

Dla klas 1-3: Plansze gumowe Alfabet do uczenia gramatyki w kontekście np. skoki po częściach zdania, zdania przeczące i oznajmujące, plansze obrazkowe Kiddo do uczenia budowy zdania (skoki).  Wszystkie  Kiddo oraz plansze gumowe Alfabet. Nadają się też  role play games: Poczta Brytyjska,  u Lekarza czy zabawa w restaurację,np. uczeń jest klientem a nauczyciel kelnerem czy odwrotnie, zwroty powitalne/pożegnalne, jedzenie, liczenie , pisanie listów ze wzoru, adresowanie, kupowanie, roznoszenie korespondencji itd.

Dla klas 4-6: gra Town, opisana tutaj.  Plansze gumowe Kiddo jako powtórka budowy zdania i różnych czasów w formie ruchowej.

Dla klas gimnazjalnych, licealnych i dorosłych: gra utrwalająca słownictwo, gramatykę i komunikację Town (poziomy A0 do B2). Town dla klas do 12 osób i do grania przy stole będzie można zakupić od kwietnia w wersji pudełkowej.  Do grania w szkole polecamy Town magnetyczne do grania na tablicy z maksymalnie 12 osobami lub maksymalnie 12 drużynami 2-3 osobowymi. Magnetyczne Town ma ogromne plansze, pionki i punkty, dzięki czemu nawet osoby z ostatniej ławki widzą rozgrywkę.

Uczę w szkole językowej

Wszystko, co powyżej.

Uczę na korepetycjach

Wszystko, co powyżej. Jeśli lekcje są indywidualne,wyjdą Wam niektóre zabawy z  planszami Kiddo, np. klasy czy twister ale nie będzie rywalizacji, chyba, że macie 2-3 uczniów razem (polecam!), wówczas  wyjdzie  wszystko i super.  Nadają się też  role play games: Poczta Brytyjska,  u Lekarza czy zabawa w restaurację,np. uczeń jest klientem a nauczyciel kelnerem

Uczymy się rodzinnie  w domu

To, co powyżej. Jeśli uczycie się w grupie, wyjdzie Wam więcej gier z planszami gumowymi Kiddo bo dzieciaki lubią rywalizację. Natomiast gra Town pozwoli Wam nawet grać np. z tatą i mamą na poziomie B2 razem z dziećmi  na poziomie A1 i A2. Wszystko to się uda ponieważ wystarczy określić poziom gracza i ustalić zadania za 1,2,3 punkty dla każdego gracza indywidualnie (np. tata gra na poziomie G za 1 pkt, H za 2 pkt, I za 3 pkt a dziecko gra na poziomie  A za 1, pkt B za 2 pkt, C za 3 pkt) . Dzięki temu grupy niejednorodne poziomowo mogą się świetnie razem bawić i uczyć.  Do Town niedługo dojdą  filmy i wszystko stanie się super proste. Do komunikacji Nadają się też  role play games: Poczta Brytyjska,  u Lekarza czy zabawa w restaurację. 

 

town test

DSC_0380

kolaz_1

Bardzo często spotykam się z pytaniem: co tu wybrać z naszego sklepu. Poniżej krótki przewodnik.

Uczę w przedszkolu

Dla dwulatków i trzylatków: Pierwsze 30 zabaw z ebooka Play me z planszami gumowymi Kiddo. Wybierajmy plansze gumowe o tematyce łatwej dla tej grupy wiekowej – zwierzęta, baśnie, pojazdy, ubrania, jedzenie.  Jeśli mamy grupkę do 5 osób, warto zacząć od Kiddo Mini – w tej serii jest tylko jedno powtórzenie słowa.  Nie zrobimy z nim zadań na szukanie par czy twistera dla więcej niż jednej osoby naraz, zmieści się maksymalnie pięć-siedem stópek czy rączek podczas zabaw na szukanie (np. Kot i myszy) czy stawanie na słowie (Step on word). Drugą parę możemy dokupić z czasem. Dla grup większych proponujemy Kiddo Basic (trzy powtórzenia słowa), wówczas grupa 15 osobowa swobodnie się bawi, dla wszystkich starcza miejsca na planszy. W starszym wieku podwójne powtórzenie umożliwia zabawy drużynowe.  Jeśli mamy problem z ilością plansz, dobrze sprawdza się rozszerzenie obszaru planszy poprzez ułożenie plansz ze słówkami wewnątrz okręgów ze sznurka czy szarfy – wówczas więcej dzieci ma „zaliczone” klepnięcie czy stanięcie w tym obszarze, w zależności od zabawy.

Dla cztero- i pięciolatków: Wszystkie zabawy z ebooka Play me, może ostatnie 10 jest nieco za trudne. Wszystkie 28 tematów plansz Kiddo oraz  Alfabet.

Uczę w szkole publicznej

Dla zerówki:Wszystkie zabawy z ebooka do plansz gumowych Kiddo.  Wszystkie plansze obrazkowe Kiddo – 28 tematów oraz Alfabet.

Dla klas 1-3: Plansze gumowe Alfabet do uczenia gramatyki w kontekście np. skoki po częściach zdania, zdania przeczące i oznajmujące, plansze obrazkowe Kiddo do uczenia budowy zdania (skoki).  Wszystkie plansze obrazkowe Kiddo – 28 tematów.

Dla klas 4-6: gra Town. Plansze gumowe Kiddo jako powtórka budowy zdania i różnych czasów w formie ruchowej.

Dla klas gimnazjalnych, licealnych i dorosłych: gra utrwalająca słownictwo, gramatykę i komunikację Town (poziomy A0 do B2). Town dla klas do 12 osób i do grania przy stole będzie można zakupić od kwietnia w wersji pudełkowej.  Do grania w szkole polecamy Town magnetyczne do grania na tablicy z maksymalnie 12 osobami lub maksymalnie 12 drużynami 2-3 osobowymi. Magnetyczne Town ma ogromne plansze, pionki i punkty, dzięki czemu nawet osoby z ostatniej ławki widzą rozgrywkę.

Uczę w szkole językowej

Wszystko, co powyżej.

Uczę na korepetycjach

Wszystko, co powyżej. Jeśli lekcje są indywidualne,wyjdą Wam niektóre zabawy z  planszami Kiddo, np. klasy czy twister ale nie będzie rywalizacji, chyba, że macie 2-3 uczniów razem (polecam!), wówczas  wyjdzie  wszystko i super.  Nadają się też wszystkie nasze booki z  role play games.

Uczymy się rodzinnie  w domu

To, co powyżej. Jeśli uczycie się w grupie, wyjdzie Wam więcej gier z planszami gumowymi Kiddo bo dzieciaki lubią rywalizację. Natomiast gra Town pozwoli Wam nawet grać np. z tatą i mamą na poziomie B2 razem z dziećmi  na poziomie A1 i A2. Wszystko to się uda ponieważ wystarczy określić poziom gracza i ustalić zadania za 1,2,3 punkty dla każdego gracza indywidualnie (np. tata gra na poziomie G za 1 pkt, H za 2 pkt, I za 3 pkt a dziecko gra na poziomie  A za 1, pkt B za 2 pkt, C za 3 pkt) . Dzięki temu grupy niejednorodne poziomowo mogą się świetnie razem bawić i uczyć.  Do Town niedługo dojdą  filmy i wszystko stanie się super proste.

 

town test

DSC_0380

Post Author: Beata Budzyńska