Co dla kogo wybrać, czyli które Play me dla Twoich uczniów?

kolaz_1

Bardzo często spotykam się z pytaniem: co tu wybrać z naszego sklepu. Poniżej krótki przewodnik.

Uczę w przedszkolu

Dla dwulatków i trzylatków: Pierwsze 30 zabaw z ebooka Play me z planszami gumowymi Kiddo. Wybierajmy plansze gumowe o tematyce łatwej dla tej grupy wiekowej – zwierzęta, baśnie, pojazdy, ubrania, jedzenie.  Piosenki, proste Karty Pracy z początku książeczki. Jeśli mamy grupkę do 5 osób, warto zacząć od Kiddo Mini – w tej serii jest tylko jedno powtórzenie słowa.  Nie zrobimy z nim zadań na szukanie par czy twistera dla więcej niż jednej osoby naraz, zmieści się maksymalnie pięć stópek czy rączek podczas zabaw na szukanie (np. Kot i myszy) czy stawanie na słowie (Step on word). Drugą parę możemy dokupić z czasem. Dla grup większych proponujemy Kiddo Basic (trzy powtórzenia słowa) lub Kiddo  Big Pack (cztery tematy Kiddo Basic w trzech różnych zestawach, w sumie 12 tematów do wyboru), wówczas grupa 15 osobowa swobodnie się bawi, dla wszystkich starcza miejsca na planszy. W starszym wieku podwójne powtórzenie umożliwia zabawy drużynowe.  Jeśli mamy problem z ilością plansz, dobrze sprawdza się rozszerzenie obszaru planszy poprzez ułożenie plansz ze słówkami wewnątrz okręgów ze sznurka czy szarfy – wówczas więcej dzieci ma „zaliczone” klepnięcie czy stanięcie w tym obszarze, w zależności od zabawy.

Dla cztero- i pięciolatków: Wszystkie zabawy z ebooka Play me, może ostatnie 10 jest nieco za trudne. Wszystkie 12 tematów plansz gumowych Kiddo oraz plansze gumowe Alfabet.  Gra Matcher. Piosenki, wszystkie Karty Pracy, poza nauką czytania, ale zabawy alfabetowe już tak.

Uczę w szkole publicznej

Dla zerówki:Wszystkie zabawy z ebooka do plansz gumowych Kiddo.  Wszystkie 12 tematów plansz gumowych Kiddo oraz plansze gumowe Alfabet.  Gra Matcher. Piosenki, wszystkie Karty Pracy.

Dla klas 1-3: Plansze gumowe Alfabet do uczenia gramatyki w kontekście np. skoki po częściach zdania, zdania przeczące i oznajmujące, plansze obrazkowe Kiddo do uczenia budowy zdania (skoki).  Wszystkie 12 tematów plansz gumowych Kiddo oraz plansze gumowe Alfabet.  Gra Matcher. Piosenki, wszystkie Karty Pracy.

Dla klas 4-6: gra Town. Ostatnie Karty Pracy – części zdania. Plansze gumowe Kiddo jako powtórka budowy zdania i różnych czasów w formie ruchowej.

Dla klas gimnazjalnych, licealnych i dorosłych: gra utrwalająca słownictwo, gramatykę i komunikację Town (poziomy A0 do B2). Town dla klas do 12 osób i do grania przy stole będzie można zakupić od kwietnia w wersji pudełkowej.  Do grania w szkole polecamy Town magnetyczne do grania na tablicy z maksymalnie 12 osobami lub maksymalnie 12 drużynami 2-3 osobowymi. Magnetyczne Town ma ogromne plansze, pionki i punkty, dzięki czemu nawet osoby z ostatniej ławki widzą rozgrywkę.

Uczę w szkole językowej

Wszystko, co powyżej.

Uczę na korepetycjach

Wszystko, co powyżej. Jeśli lekcje są indywidualne,wyjdą Wam niektóre zabawy z  planszami Kiddo, np. klasy czy twister ale nie będzie rywalizacji, chyba, że macie 2-3 uczniów razem (polecam!), wówczas  wyjdzie  wszystko i super.  Nadają się też gry z  Kart Pracy, np role play games u Lekarza czy zabawa w restaurację,np. uczeń jest klientem a nauczyciel kelnerem itd, gra Matcher

Uczymy się rodzinnie  w domu

To, co powyżej. Jeśli uczycie się w grupie, wyjdzie Wam więcej gier z planszami gumowymi Kiddo bo dzieciaki lubią rywalizację. Wyjdzie Wam większość zabaw z Kart Pracy, gra Matcher. Natomiast gra Town pozwoli Wam nawet grać np. z tatą i mamą na poziomie B2 razem z dziećmi  na poziomie A1 i A2. Wszystko to się uda ponieważ wystarczy określić poziom gracza i ustalić zadania za 1,2,3 punkty dla każdego gracza indywidualnie (np. tata gra na poziomie G za 1 pkt, H za 2 pkt, I za 3 pkt a dziecko gra na poziomie  A za 1, pkt B za 2 pkt, C za 3 pkt) . Dzięki temu grupy niejednorodne poziomowo mogą się świetnie razem bawić i uczyć.  Do Town niedługo dojdą  filmy i wszystko stanie się super proste.

kolaz_2_krotki

town test

DSC_0380