Christmas – Święta, kilka pomysłówChristmas – Święta, kilka pomysłów

Na zdjęciu widzicie mój sprzęt do lekcji świątecznej

Co z tym robimy?

Dzwonki zakupione w sklepie z pamiątkami totalnie podnoszą motywację do śpiewania piosenek świątecznych – u nas są to Jingle Bells i We wish you a Merry Christmas. Każdy chce podzwonić, więc mamy dwa dzwonki(więcej nie warto, straszny hałas i chaos) i pary uczniów dzwoniących. Tym sposobem jest szansa na nauczenie się piosenki bo nikt się nie nudzi i wszyscy czekają na swoją kolej- średnio 10 powtórzeń piosenki…
Styropianowa bezpieczna bombka przyda się do zabawy w której siedzimy w kółku z flashcards na kolanach lub przed sobą i podajemy do siebie bombkę wykrzykując nazwę maty w którą chcemy trafić. Również zamiast rzutu woreczkiem do celu można wykorzystać bombkę, o ile rzut jest blisko celu – obiekt w który trafi bombka trzeba nazwać i można go sobie zabrać do kolekcji i tak do wyczerpania mat.

Na ostatnich Targach Dobrej Książki we Wrocławiu zakupiłam za namową koleżanki grę Kurzy wyścig. Posiada ona magnetyczne elementy i łatwo tłukące się jajeczka z wyskakującym sadzonym jajem. Plus malownicze dzioby. Efekt- mega szał. Sylwia Jankowska wymyśliła do tego genialną zabawę – zanosimy delikatnie jajko do obiektu o który prosi nauczyciel i tam delikatnie zdejmujemy.Łatwiej niosąc sznurki w rączce, trudniej przypięte z tyłu i dyndające między nogami. Można drużynowo, można indywidualnie, można na czas. Działa nawet z trzylatkami. Reszta klasy dopinguje głośno krzycząc nazwę danego obiektu.

Z innych zabaw ruchowych wykorzystaliśmy jeszcze tunel z krzeseł – matę ze słówkiem trzeba przeczołgać pod krzesłami wśród radosnego skandowania danego słowa.

Zawsze sprawdzi się też twister w parach (first hand on…, second hand on, first foot on …, head on…).

Ze starszymi uczniami zabawy ruchowe to ok 50% lekcji, po wykonaniu kart pracy. Młodsi, czyli przedszkolni bawią się tak całą lekcję.
Możecie wykorzystać dowolne flashcards, ja używam moich gumowych z tematu Święta (antypoślizgowe i pierzemy w pralce:), więcej o nich tutaj
http://playmeandlearn.com/kategoria-produktu/kiddo/

 

Merry Christmas!

Post Author: Beata Budzyńska